DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Novinky/news

DÍKY NADĚJI SE NEMOŽNÉ STÁVÁ MOŽNÝM.  

Lorna Byrne


 

MURPHYHO ZÁKON VYTĚSNĚNÍ/Murphy displacement law:
I malý pes dokáže ve vaší posteli zaujmout takovou polohu, aby pro vás nezbylo prakticky žádné místo.

Even a small dog can occupy so much space in your bed that there is no space left for you.


 

17.3. Štěňátka z vrhu B měla své 8. narozeniny. Tímto dnem se z nich stávají psí senioři. Přejeme jim především hodně zdravíčka, psího štěstíčka, lásky, radosti ze života a kopu pamlsků. heart


 

13.5. Kynologický magazín ecanis s naší chovatelskou stanicí od Soviček udělal rozhovor o životě jejich členů. Můžete si jej přečíst zde 


 

14.12.2020 se Ginušce alias Janna vom Grand Toy podařilo složit poslední zkoušku pro splnění titulu MoD1 (Master of Dogdancing).

 

29.6.2020 se Seylla zúčastnila svého prvního noseworkového závodu - Jenštejnské prázdninové řádkování. Pracovala velmi pěkně a podařilo se jí získat 3.misto.


 

10.6. 2020 se Seylla z Krchlebského dvora zúčastnila své první zkoušky z noseworku a získala známku výbornou. ;)


 

30.9.2019 - Dnes si moje holčička - Seyllinka - vytančila druhou dogdancingovou zkoušku.

Divize: DwD1, na známku - výborná s počtem bodů 25,5.  😘💃👼👍


Dnes, 19.10.2019 moje holky absolvovaly výstavu KCHMPP v Mladé Boleslavi.

Janna vom Grand Toy získala ve třídě veteránů titul V4 od rozhodčího Petra Řehánka.

Seylla z Krchlebského dvora V2, res. CAC.

 

23.8.2019 vykonala svou první zkoušku z dogdancingu Seylla z Krchlebského dvora na výbornou s počtem bodů: 28.
Divize: F1


17.8.2019 se Seylla z Krchlebského dvora zúčastnila Klubové výstavy v Mikulově. Rozhodčí Linda Voláriková jí udělila titul V1, CAC a napsala krásný posudek.
Jako bonus si odvezla ještě pohár za Klubového junior šampióna.


23.6.2019 Seylla z Krchlebského dvora byla na MVP v Brně a zasloužila si krásný posudek a V2, res.CAC od milého p. rozhodčího Roberta Kubeše.


 

17.6.2019 Janna vom Grand Toy úspěšně vykonala již 3. zkoušku z dogdancingu - tentokráte to byla MD1 a získala známku - výborná.


19.5.2019 se Seylla z Krchlebského dvora zúčastnila MVP v Litoměřicích. Získala krásné posouzení a titul V1, CAC. Zahájila tedy svou výstavní sezonu pro šampióna ČR.
Rozhodčí: pan Andráš Polgár (Srb)

Před časem - se ke mně konečně dostal pohár a diplom za klubového veterán šampiona KCHMPP (dokončeno 20.10.2018). Byl to poslední výstavní úspěch Xi-Xao Olpemi.
Xi-Xao Olpemi prošel výstavní kariérou velmi úspěšně a s přehledem. 😊 Nyní je mu 9 let. 😊


 

Dne 2.12.2018 se v Praze konala mezinárodní výstava psů, které se zúčastnila Seylla z Krchlebského dvora a získala hodnocení V3 v otevřené třídě.
Rozhodčí: Ing. Naďa Klírová.


 

Dne 20.10.2018 se v Mladé Boleslavi konala významná klubová výstava psů. Výstavy se zúčastnila Seylla z Krchlebského dvora a získala krásný posudek a V2 ve třídě mladých. Tímto splnila podmínky pro titul KLUBOVÝ JUNIOR šAMPION. Potěšila mě.
Rozhodčí: Sissi Dollmann.

Poté absolvovala bonitaci, ve které prošla.


 

7.10.2018 - Seylla z Krchlebského dvora se zúčastnila MVP v Českých Budějovicích a rozhodčí pí Jílkové se velmi líbila. Získala V1,CAJC


 

8.9.2018 - Čikísku - Xi-Xao Olpemi - můj, ani nemůžu uvěřit tomu, že už je tomu 9 let, co jsi se narodil mamince Kayrici Olpemi a tatínkovi Damskiy Kapriz Schelkunchik. Jsi můj největší miláček Hodně jsme toho spolu prožili a věřím tomu, že ještě hodně prožijeme. Ať se Ti daří!!! MILUJI TĚ!


 

2.9.2018 se Seylla z Krchlebského dvora zúčastnila NVP v Olomouci. Dostala krásný posudek od rozhodčího p. Iuza Beradze a tituly: V1, CAJC, BOJ a BOB.

Tímto splnila podmínky pro JUNIORŠAMPIONA.


 

 

26.8.2018 Seylla z Krchlebského dvora se dnes zúčastnila MVP v Mladé Boleslavi a vybojovala si ve třídě mladých V1 a titul CAJC.
Rozhodčí: p. Beradze


 

18.8.2018 se Seylla z Krchlebského dvora zúčastnila klubové výstavy v Mikulově a vybojovala si krásný pohár ve třídě mladých a získala ocenění V1, CAJC.

Xi-Xao Olpemi se též zúčastnil a klubové výstavy v Mikulově a vybojoval si krásný pohár ve třídě veteránů a získal ocenění V1, BOS.

Rozhodčí: Péter Harsányi (HU)


 

28.7.2018 Seylla vyrazila oslavit své první narozeniny. Prožila v kempu na Slapech. Stanovala , plavala, procházela se, lítala a blbnula, jezdila na motorovém člunu, ..... prostě si je užívala. cheeky28.4. 2018 - Xi-Xao Olpemi se zúčastnil Klubové výstavy v Mladé Boleslavi a rozhodčí pí Zuzaně Brotánkové se pes velmi líbil. Xi-Xao Olpemi získal tak V1, BOV a nádherný posudek. Ač je mu 8,5 roku, je stále ve výborné fyzické i výstavní kondici.

Výstavy se zúčastnila i Seylla z Krchlebského dvora a i ona získala krásný posudek a V2 ve třídě mladých v konkurenci 4 fen.

On 28 April 2018 - Xi - Xao Olpemi took part on the Club dog show in Mladá Boleslav. Judge Zuzana Brotánková found him very nice and he achieved Excelence 1, BOV and wonderful reference. He is in the best condition, although he is 8,5 years old.

Seylla z Krchlebského dvora took part on the same exhibition and also she achieved Excelence 2 and good reference in group of young four female dogs.

 

 

14.1.2018 - Xi-Xao Olpemi - dnem 5.11.2017 splnil podmínky pro titul Veterán šampión.

Since 14 Januar Xi-Xao Olpemi has fulfilled the criteria for the degree: Veteran Champion.


14.1.2018 - Seylla z Krchlebského dvora (M. Malaika z Krchlebského dvora, O: Chopper Shulamith) dnes vyrazila na svou první výstavu psů. Je jí 5 měsíců. Pana rozhodčího si velmi rychle získala její komediantskou a přátelskou povahou. Cestu metrem, autobusem a zpět vlakem zvládla skvěle.

Rozhodčí: Robert Kubeš

On 14 Januar - Seylla z Krchlebského dvora today set off on her first dog show. She is 5 months old.
The judge quickly appreciated her comedic and friendly character. She managed travelling by metro, bus and train well.

M: Malaika z Krchlebského dvora
V: Chopper Shulamith

The judge: Robert Kuneš


 

Bude rok 2018


 

5.11.2017 - Xi-Xao Olpemi na MVP Praha - získal nádherný posudek a tituly V1, BOS + BOV. Běloruský rozhodčí Lemmer Torsten.


 

21.10.2017 jsme vyrazili na KV KCHMPP v Mladé Boleslavi, rozhodčí Tomáš Kučera.

Xi-Xao Olpemi - třída veteránů - V1

 

 


8.10.2017 Xi-Xao Olpemi se zúčastnil MVP v Českých Budějovicích své první seniorské výstavy. Rozhodčí Olga Dolejšová mu udělila pěkné hodnocení V1, BOV.


 

Ve výstavní kariéře bude pokračovat i Xi-Xao Olpemi. Dosáhl již seniorského věku - 8 let. Je stále ve výborné kondici. Věříme, že se mu bude dařit stejně jako v mladším věku.


 

Dne 30.9. 2017 se opět potvrdilo Lornino motto:

DÍKY NADĚJI SE NEMOŽNÉ STÁVÁ MOŽNÝM.  

Lorna Byrne

... a stal se zázrak, ve který jsem již nedoufala. Do smečky přibyla krásná fenečka Seylla z Krchlebského dvora. Narodila se 28.7.2017. Má čokoládové zbarvení s pálením. Již teď se těšíme na novou výstavní kariéru. Pokud okolnosti dopřejí, tak i na chov.

 


 

1.5.2016 - Jana vom Grand Toy dnes slaví 5 rok života. Přejeme spousty pohody, zdravíčka a lásky a pořádný kopec ňamek.

On 1 May  2016 Janna vom Grand Toy celebrate their fifth birthday. We wish them all the best.

 

17.3.2016 - štěňátka z vrhu B dnes slaví 1 rok života. Přejeme spousty pohody, zdravíčka a lásky a milující páníčky (M: Janna vom Grand Toy a O: Xi-Xao Olpemi)

On 17 March puppies of litter B celebrate their first birthday. We wish them all the best. Parrents: Janna vom Grand Toy and Xi-Xao Olpemi.     11.3. 2016 - přišel nám dáreček. Dostali jsme nádherný obrázek a ještě lepší verše.

On 11 March 2016 - sent us a gift. We are very pleased by this:

Marek Řezanka: Prostě Čiki

Na krku mu motýl sedne
mouchy nemá žádné
Vždyť sám Atys před ním bledne
jeho krása vadne


Občas nějaký chlup pustí
držgrešle to není
Štěkat mohou útlí, tlustí
ohrne svůj čenich

Když se člověk pod psa cítí
je tu se záchrannou sítí
nežádá si říkat díky

Potěší, když člověk sténá
jméno toho gentlemana?
Hovorově prostě Čiki

   


6.12. 2015 Janna vom Grand Toy složila svojí druhou zkoušku z dogdancingu DwD1: výborně.
On 6 December Janna vom Grand Toy passed the exam of dogdancing division DwD1: excellent.


2.10. 2015 Moje holčička Janna vom Grand Toy složila svojí první zkoušku z dogdancingu F1: výborně.

On 2 October Janna vom Grand Toy passed the exam of dogdancing division F1: excellent.


19.7.2015 jsme byli s naší Ashibka Kawai Kaito na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi. Získala tituly - V1, BOV a nádherný posudek. Třída veteránů; rozhodčí byla p. Zdenka Jílková (Česko). Tímto splnila podmínky pro titul Český Veterán šampión.

On 19 July 2015 - we were with our Ashibka Kawai Kaito at the Club dog show in Mladá Boleslav. She finished with a result Excellent, BOV in Bitch class veterans. The russian toys were assessed by judge: Zdenka Jílková (Czech). She is a veteran shampion.


13.6.2015 jsme byli s naší Ashibka Kawai Kaito na Klubové výstavě psů v Mladé Boleslavi. Získala tituly - V1, BOV a nádherný posudek. Třída veteránů; rozhodčí byl p. Milenkovic Branko.

On 13 June 2015 - we were with our Ashibka Kawai Kaito at the Club dog show in Mladá Boleslav. She finished with a result Excellent, BOV in Bitch class veterans. The russian toys were assessed by judge: Milenkovic Branko (Srb).


12.6.2015 dnes nám Brenda od Soviček odjela do nové rodiny. Věříme, že bude v nové rodině dělat spousty radosti.

On 12 June 2015 - Our Brenda od Soviček went to the new family. We are persuaded, that Brenda will make you very happy...

31.5.2015 dnes nám Babeta od Soviček odjela do nové rodiny. Věříme, že se bude mít dobře.

On 31 May 2015 - Our Babeta od Soviček went to the new family. We believe it well be good.


29.5.2015 Xi-Xao Olpemi složil zkoušku z dogdancingu - divize DwD1 - výborná.

On 29 May Xi-Xao Olpemi passed the exam of dogdancing - division DwD1: excellent.


23.5.2015 dnes nám Blesk od Soviček odjel do nové rodiny. Věříme, že se bude mít dobře.

On 23 May 2015 - Our Blesk od Soviček went to the new family. We believe it well be good.


19.5.2015 jsme byli na 2. očkování. Všechna štěňátka to snášela statečně.
On 19 May 2015 - we were with our puppies at the doctor's, they got 2nd vaccinations.


3.5.2015 jsme byli na očkování a čipování. Všechna štěňátka to snášela statečně.

On 3 May 2015 - we were with our puppies at the doctor's. They got vaccination and chips.


3.5.2015 jsme byli s naší Ashibka Kawai Kaito na MVP Praha. Získala nádherné tituly - V1, BOS + BOV i krásný posudek. Třída veteránů; rozhodčí byl p. Havelka Tibor.

On 3 May 2015 - we were with our Ashibka Kawai Kaito at the International dog show in Prague. She finished with a result V1, BOS + BOV in Bitch class veterans. The russian toys were assessed by judge: Havelka Tibor (Czech).


25.4.2015 jsme štěňátka odčervili potřetí.

On 25 April 2015 - 3rd treatment against parasites.


20.4.2015 Ashibka Kawai Kaito oslavila své 8. narozeniny. Tímto se stává služebně veteránkou.

20.4.2015 Ashibka Kawai Kaito celebrating birthday. She is 8 year old. She is a veteran. :-)


17.4.2015 Dnes mají naše štěňátka narozeniny.

On 17 April 2015 Our puppies have their birthday today - one month.


11.4.2015 jsme štěňátka odčervili podruhé.

On 11 April 2015 - 2nd treatment against parasites.


10.4.2015 Xi-Xao Olpemi vykonal zkoušku z dogdancingu - divize F1.

On 10 April 2015 Xi-Xao Olpemi passed the exam of dogdancing - division - F1: excellent. 


29.3.2015 jsme štěňátka poprvé odčervili. Pěkně se vyvíjí a jsou čilá.

On 29 March 2015 - 1st treatment against parasites. They are developing very well and are vivacious.


17.3.2015 se v naší chovatelské stanici narodila štěňátka. Otcem je Xi-Xao Olpemi. Janna vom Grand Toy porodila krásné 3 holčičky a jednoho kluka. Dostali jména:

Pes: Blesk od Soviček - černý s pálením

Fena: Babeta od Soviček - černá s pálením

Fena: Beruška od Soviček - černá s pálením

Fena: Brenda od Soviček - sobolí

On 17 March 2015 in our kennel puppies. Father is Xi-Xao Olpemi. Janna vom Grand Toy gave birth to a beautiful 3 girls and one boy. Their name are: 

Boy: Blesk od Soviček - black and tan

Girl: Babeta od Soviček - black and tan

Girl: Beruška od Soviček - black and tan

Girl: Brenda od Soviček - sable 

 


JANNA VOM GRAND TOY = GRANDCHAMPION


9. listopadu oslavil Alf od Soviček (syn Ashibky Kawai Kaito) 4 roky.

On 9 November 2014 Alf od Soviček (son of Ashibka Kawai Kaito) celebrated 4 years.

 

8. listopadu oslavil Harlequin Olpemi (syn Xi-Xao Olpemi) 2 roky.

On 8 November 2014 Harlequin Olpemi (son of Xi-Xao Olpemi) celebrated 2 years.

 


28. září byla Janna vom Grand Toy na Moravskoslezské národní výstavě psů v Brně. Posuzoval přísný, ale milý pan rozhodčí Miroslav Václavík. Cesta na výstavu, poté i domů byla náročná. Výluky, přestupování do jiného dopravního prostředku, rozbitý autobus, ale nakonec se vše v dobré obrátilo.

Naše Janna vom Grand Toy uspěla a vybojovala si krásné tituly V1, CAC, NV, CAC ČMKU.

Touto výstavou splnila podmínky pro Grandšampiona a Českého klubového šampiona.

On 28 September 2014 Janna vom Grand Toy took part in the Moravian-Silesian National Dog Show in Brno. Judge Miroslav Václavík assessed Rusian Toys, he was strict but kind. Both the way to and from the dog show hard. Traffic disruptions changing means of transport, a bus which was out of order but all turned out well in the end.

Our Janna vom Grand Toy succeeded and got an excellent result V1, CAC, national winner, CAC ČMKU.

Coming from this dog show, she now meets conditions for titles Grandchampion and Czech Club Champion.

 


21. září Janna vom Grand Toy se zúčastnila národní výstavy v Českých Budějovicích. Získala ve třídě šampionů fen s výsledkem V1, CAC, CACIB.  Ruské toye hodnotil rozhodčí p. Robert Kanás (Slovensko).

On 21 September 2014 Janna vom Grand Toy took part in the National Dog Show in České Budějovice where she finished with a result V1, CAC, CACIB in Bitch Class of champions. The Russian Toys were assessed by judge Robert Kanás (Slovakia).


31. srpna Janna vom Grand Toy se byla na mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi. Povedlo se jí vybojovat nejlepšího ruského toye. Soutěžila ve třídě šampionů fen s výsledkem V1, CAC, CACIB a BOB.  Ruské toye hodnotila rozhodčí pí Elžbieta Chwalibóg (Polsko).

On 31 August 2014 Janna vom Grand Toy took part in the International Dog Show in Mladá Boleslav. She managed to win the BOB for the Russian toy category. She finished with a result V1, CAC, CACIB and BOB in Bitch Class of champions. The Russian Toys were assessed by judge Elžbieta Chwalibóg (Poland).


29. června Janna vom Grand Toy se zúčastnila Národní výstavy v Klatovech, na které skončila v otevřené třídě fen s výsledkem V1, CAC.  Ruské toye hodnotila rozhodčí pí Eisner Uschi (Rakousko).

On 29 June 2014 Janna vom Grand Toy took part in the National Dog Show in Klatovy where she finished with a result V1, CAC in Bitch Open Class. The russian Toys were assessed by judge Eisner Uschi (Austria).

 


17.6.2014 Janna vom Grand Toy splnila podmínky pro šampiona.

On 17 June 2014 Janna vom Grand Toy fulfilled the conditions for title CHAMPION Czech republic.


8. června - Xi-Xao Olpemi byl na workshopu - Psí hlavolamy. Velmi si to užil.

On 8 June 2014 Xi-Xao Olpemi took part in the Brainwork for dogs.


7. června Janna vom Grand Toy se zúčastnila klubové výstavy v Mladé Boleslavi, na které skončila v otevřené třídě fen s výsledkem V1, CAC.  Ruské toye hodnotil rozhodčí p. Petr Řehánek (ČR).

On 7 June 2014 Janna vom Grand Toy took part in the Club Dog Show in Mladá Boleslav where she finished with a result V1, CAC in Bitch Open Class. The russian Toys were assessed by judge Petr Řehánek (CZ).


19.-21.4.2014 O velikonočních svátcích naši psi strávili víkend v přírodě - na zahrádce. Počasí se vydařilo a psům se tam moc líbilo.

19–21 April. During the Easter holidays our dogs spent a weekend in nature — in the garden. The weather was great and the dogs loved it there.

 


20.4.2014 Ashibka Kawai Kaito oslavila své 7. narozeniny.

20.4.2014 Ashibka Kawai Kaito celebrating birthday. She is 7 year old.

 

 

 


Happy New Year 2014!

 


Koncem listopadu jsme byli s našimi psy v Novohradských horách na víkendovém ťapkání. Poznávali jsme krásy přírody a užívali si jí. Psi se setkali se svými novými psími kamarády. Byli velmi šťastní a spokojení. A jejich páníčkové také.

In late November we went to Novohradské hory on a weekend trip with our dogs. We explored the beauties of nature and enjoyed it. The dogs met with a new dogfriend. They were very happy. And their masters too. 


2.11.2013 Janna vom Grand Toy se zúčastnila mezinárodní výstavy v Praze, na které skončila v otevřené třídě fen s výsledkem V2, res.CAC. Ruské toye hodnotila rozhodčí Zdena Holmerová (ČR).

On 21 September 2013 Janna vom Grand Toy took part in the International Dog Show in Prag where she finished with a result V2, reserve CAC in Bitch Open Class. Russian Toys were assessed by judge Zdena Holmerová (CZ).


22.9.2013 Janna vom Grand Toy byla uchovněna. Nyní se díváme po vhodném ženichovi, s kterým by mohla mít své první dětičky. Rádi bychom temperamentního psa, který je tak trochu v těle ďáblíkem.

Hodnocení feny:

Zuby 6+6 / Výška v kohoutku: 24 cm / Váha: 1,7 kg

On 22 September 2013 Janna vom Grand Toy has become a breeding bitch. Now we are looking for a stud dog who she could have babies with. We would like a lively energetic dog, who is a little devil inside.

Assessment of bitch:

Teeth: 6+6 / Height in the shoulder: 24 cm / Weight: 1,7 kg


21.9.2013 Janna vom Grand Toy se zúčastnila klubové výstavy v Mladé Boleslavi, na které skončila v otevřené třídě fen s výsledkem V1 (bez titulu). Ruské toye hodnotila rozhodčí ing. Alena Košťálová (ČR).

On 21 September 2013 Janna vom Grand Toy took part in the Club Dog Show in Mladá Boleslav where she finished with a result V1 (no title) in Bitch Open Class. Russian Toys were assessed by judge Alena Košťálová (CZ).


18.9. 2013 Janna vom Grand Toy vykonala zkoušku jako signální pes. Při zkoušce byla velmi šikovná. Dostala i pochvalu od zkoušející komise. Ke zkoušce měla mimořádně obtížné podmínky pro malá plemena, neboť se zkouška vykonává nejen v domácím prostředí, ale i venku za jakéhokoliv počasí. Zrovna v den zkoušky hodně pršelo a Janna vom Grand Toy musela vykonávat veškeré povely a prokázat svůj um i v této nepřízni. Nyní pro mne funguje jako signální pes. Velmi mi tím pomáhá v osobním životě.

On 18 September 2013 Janna vom Grand Toy passed her final exam for hearing dog. She was very adroit during the exam. She received praise from the exam’s jury. The conditions were particularly difficult for a small dog breed, because the exam takes place not only indoors, but also out of doors, no matter what the weather is like. On the day of the exam it was raining cats and dogs. In that awful weather, Janna vom Grand Toy had to carry out all commands and show her skills. Now she works for me as a hearing dog. She helps me in my private life.


Červenec a srpen

Naši psi byli během léta dvakrát na táboře určených pro pejsky malých plemen. První tábor se konal v červenci (21.-28.7.2013) v Dětřichově u Svitav a druhý tábor byl 17.-24.8.2013 tamtéž. Psi si oba tábory velmi užili. Byl tam s námi i malý člověčí kamarád, který si s mými psíky hrál a také si zkusil, co to znamená se o psa starat a cvičt je. Půjčila jsem mu na týden svého psa Xi-Xao Olpemi. Vyhráli spolu druhé místo v poslušnosti. Zúčastnili jsme se také karnevalu. Byli jsme jako jedna rodinka – maminka, tatínek a tři miminka. Pro všechny psy táborové týdny ve společnosti ostatních táborníků a psů byly úžasnou socializací. Doufejme, že si nejen klučina něco zapamatoval, ale i psi z mé chovatelské stanice. ;) Tady se můžete podívat na fotky, které jsme si z táborů odvezli, a spolu s námi zavzpomínat na vše pěkné.

July and August

The first camp was in July in Dětřichov (Svitavy) and the second was in August at the same place. Dogs enjoyed the two camps very much. There was a little human friend with us. He played with my dogs. He tried to take care of them and to train them. I lend him dog Xi-Xao Olpemi for a week. They won second place for excellent skills. We participated in the carnival. We were one family – a mother, a father and three babies. The weeks spent at the camp were a great opportunity for all dogs to socialize. Let’s hope that not only my boy remembered something, but also the dogs from my kennel. Here you can see the photos that we brought from the camp. We hope you will enjoy them and have fun.

            

 


30.6.2013 V neděli 30.6.2013 jsme jeli do Brna na MVP. Posuzovala nás velmi zkušená rozhodčí Krystyna Opara.

Psi Janna vom Grand Toy a Xi-Xao Olpemi získali tato ocenění:

On Sunday 30 June, we visited the International Dog Show in Brno. Judge were Krystyna Opara.

Dogs Janna vom Grand Toy and Xi-Xao Olpemi received these titles:

Janna vom Grand Toy: V1, CAC. CACIB, CAC ČMKU           Xi-Xao Olpemi: V1, CAC, CACIB, CAC CMKU, BOB.

 

 


20.4.2013 Ašinka společně s Giny oslavily své narozeniny. Ašinka oslavila šesté a Giny je bude mít 1.5.2013. Panička jim upekla dort.

20.4.2013 Ašinka and Giny celebrating birthday. Ašinka = 6 year old and Giny = 2 year old.

16.1.2013 Na našich stránkách přibyl nový list Potomci (pod listem - Chovný pes). Na tento list se budou uvádět potomci našeho psa - XI-XAO Olpemi.

16.1.2013 Our www site is new sheet Descendants (under sheet - Stud dog available). On this sheet will indicate the descendants of our dog - XI-XAO Olpemi.3.11. a 4.11. se konala Mezinárodní výstava psů v Praze. Tentokrát se z naší smečky zúčastnila fenka Giny (Janna vom Grand Toy) a pes Čiki (Xi-Xao Olpemi).

Dne 3.11. ruské toye posuzovala ing. Alena Košťálová z České republiky a naši psi si vedli znamenitě.

Giny (Janna vom Grand Toy)                                                             Čiki (Xi-Xao Olpemi)

V1, CAC - mezitřída                                                                                  V2, res. CAC - třída šampionů

____

Dne 4.11. ruské toye posuzoval slovenský rozhodčí - pan Vladimír Javorčík a naši psi se mu velice líbili a vedli si skvěle.

Giny (Janna vom Grand Toy)                                                             Čiki (Xi-Xao Olpemi)

V1, CAC - mezitřída                                                                                  V1, CAC - třída šampionů

 

3.11. and 4.11.  DUO CACIB PRAGUE November 2012 - International dog show in Prague.

3.11. This time of our kennel kompleted:

Russian Toy assessed by judge Alena Košťálová from the Czech Republic.

Giny (Janna vom Grand Toy)                                                             Čiki (Xi-Xao Olpemi) 

V1, CAC - intermediate class                                                                V2, res. CAC - champion class

 

4.11. This time of our kennel kompleted:

Russian Toy assessed by judge Vladimír Javorčík from the Slovakia.

Giny (Janna vom Grand Toy)                                                             Čiki (Xi-Xao Olpemi) 

V1, CAC - intermediate class                                                                V1, CAC - champion class


14.10. se uskutečnila Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích. Zúčastnila se Giny (Janna vom Grand Toy). Ruské toye posuzoval rozhodčí z Řecka Beradze Iuza. Giny (Janna vom Grand Toy) získala V2, res. CAC.
 

14.10. The International dog show took place in České Budějovice. Giny (Janna vom Grand Toy) participated in it. Russian toy was assessed by judge from Greece Beradze Iuza. Giny (Janna vom Grand Toy) won the title V2, res. CAC.


30.9. se uskutečnila Národní výstava psů v Brně. Zúčastnila se Giny (Janna vom Grand Toy). Ruské toye posuzovala RNDr J. Ovesná. Giny (Janna vom Grand Toy) získala V2, res. CAC.

30.9. The National dog show took place in Brno. Giny (Janna vom Grand Toy) participated in it. Russian toy was assessed by judge RNDr. J. Ovesná. Giny (Janna vom Grand Toy) won the title V2, res. CAC.


22.9. Alf od Soviček úspěšně absolvoval bonitaci v Mladé Boleslavi. Tímto okamžikem se stal chovným psem a může začít vyrábět nádherná štěňátka. smiley

22.9. Our dog baby Alf od Soviček passed breedeng in Mladá Boleslav. This moment became a stud dog available and can start producing beautiful puppies. smiley


8.9. Náš pes Xi-Xao Olpemi právě dnes oslavil krásné 3 roky.

8.9. Our dog celebrated beautiful three years just today.


26.8. se uskutečnila Mezinárodní výstava psů v Mladé Boleslavi a z našich psů se zúčastnil Čiki (Xi-Xao Olpemi) a Giny (Janna vom Grand Toy).

Giny (Janna vom Grand Toy) splnila podmínky pro titul JUNIORŠAMPION.

The International dog show took place in Mladá Boleslav and our dogs, Ciki (Xi Xao-Olpemi) and Giny (Janna vom Grand Toy) participated in it. Russian toy was assessed by judge Alena Košťálová.

Giny (Janna vom Grand Toy) fulfilled the conditions for title JUNIORCHAMPION.

 

Ruské toye posuzovala ing. Alena Košťálová.

Giny (Janna vom Grand Toy)                                         Čiki (Xi-Xao Olpemi)

V1, CAC                                                                               V2, res.CAC


Srpen - Giny (Janna vom Grand Toy) byla na táboře. Moc se jí tam líbilo, získala spoustu nových kamarádů. Tady je několik fotek.

August - Gina (Janna vom Grand Toy) was at the camp. I really liked it, got lots of new friends. Here are a few photos.


17.6. jsme byli s Giny (Janna vom Grand Toy) v Mladé Boleslavi na Speciální výstavě psů. Rozhodčí ruských toyů byla paní Mgr. Vendula Rybárová. Posuzovala velmi pečlivě. Giny získala ve třídě mladých V3.

Přijel soutěžit i potomek od naší Ašinky (Ashibka Kawai Kaito) Alf od Soviček - V1, CAC v mezitřídě.

Čiki (Xi-Xao Olpemi) si odvezl pohár za Klubového šampiona.

We were on the Special dog show in Mladá Boleslav. Russian toy was judged by Mgr. Vendula Rybárová. She judged very carefully. Giny (Janna vom Grand Toy) - V3.

Alf od Soviček, Ašinka's son (Ashibka Kawai Kaito) competed in the intermediate class - V1, CAC.

Čiki (Xi-Xao Olpemi) - Club champion cup. 


SVĚTOVÁ VÝSTAVA PSŮ 2012 - SALZBURG

WORLD DOG SHOW 2012 - SALZBURG

Rozhodčí ruských toyů byla paní Krystyna Opara z Polska. Celkem tam bylo 74 psů - ruských toyů dlouhosrstých. Atmosféra byla nádherná a velmi napínavá. Naši chovatelskou stanici od Soviček reprezentovali: pes XI-XAO Olpemi a fenka Janna vom Grand Toy. Výsledky ze světové výstavy v Salzburku můžete vidět zde

Russian toy was judged by Krystyna Opara from Poland. Total of 74 dogs - Russkiy Toy Langhaar. The atmosphere was wonderful and very exciting. Our kennel od Soviček represented: dog XI-XAO Olpemi and female Janna vom Grand Toy. Results from World Dog Show can be seen here

yes  XI-XAO Olpemi: V1, CACA            yesyes          Janna vom Grand Toy: V4  yes
 
               
                                                                                                                                                                                 
 

10.5. stránky jsou zrekonstruovány. Přidala jsem několik nových fotek a uspořádala sekce a podsekce. Nové fotky jsou přidané například v sekci štěňátka - Alf od Soviček se velmi podobá své pra pra prababičce. Děkujeme za zaslání fotek majetelům. Dále je předělaná fotogalerie, rozdělená do podsekcí a přidány nové fotky naší feny Janny vom Grand Toy. Do Sekce Průkazy původu přidány fotky prarodičů Ashibky Kawai Kaito. Tímto prosím všechny, kdo máte fotky prarodičů našich pejsků, o jejich zaslání, pokud souhlasíte s jejich přidáním na tyto webové stránky, zejména do rodokmenu. Věřím, že se Vám nová podoba našich stránek bude líbit.

        * The sites habe been updated . New photos of Janna vom Grand Toy etc. Alf od Soviček and his great great great grandmother Bety are very much alike.


6.5. se konala MVP v Praze. Tentokráte posuzoval p. Otakar Vondrouš. Všem našim psům napsal                 nádherné posudky a udělil nám tyto tituly:

        * The International dog show took place in Prague. Judge: Otakar Vondrouš wrote beautiful evaluations and titles for our dogs:

Giny: Janna vom Grand Toy - V1, CAJC, BOJ + kvalifikaci Cruft's 2013

Čiki: XI-XAO Olpemi - V3


1.5. dnes Giny oslavila 1. narozeniny. :-)))


28.4. Giny se zúčastnila Pojizerské výstavy v Mladé Boleslavi a domů si přivezla krásnou medailii za Vítěze Mladé Boleslavi. Měli jsme nádherné slunečné počasí, takže jsme si to obě náležitě užily. Ruské toye posuzovala rozhodčí pí Zuzana Brotánková, která Gině ve třídě mladých udělila tyto tituly: V1, Vítěz třídy a Vítěz Mladé Boleslavi.

        * Regional dog show in Mladá Boleslav; Giny got beautiful medals for winner of Mladá Boleslav. Russian toy             was judged by Zuzana Brotánková and gave us good rating and titles: V1, winner of classe and winner of     Mladá Boleslav.

 


20.4. Ašinka (vpravo) oslavila páté narozeniny.

z leva: Giny, Ašinka, Čiki


16.4. Dostala jsem nádherný narozeninový dort. ;)

            * My birthday cake :-)


4.2.2012 a 5.2.2012 se naši psi zúčastnili MVP v Brně. Tentokrát měli mimořádně silnou konkurenci. Soutěžit přijeli z různých koutů republiky, dokonce i vítěz světové výstavy z roku 2011 z Moskevské chovatelské stanice (pes soutěžil v otevřené třídě). Měli opravdu moc pěkné psy.

        * Our dogs were at the international dog show in Brno; a winner of 2011 World Dog Show from a Moscow kennel also participated and competed with our dog XI-Xao Olpemi. Titles:

Čiki - XI-XAO Olpemi splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion./XI-XAO Olpemi - Czech champion


Sobota - 4.2.2012 - posuzovala rozhodčí z Finska S. Juutilainen / Judge from Finland S. Juutilainen :

Čiki - XI-XAO Olpemi - v otevřené třídě psů/open class dogs - V1, CAC, CACIB

Ašinka - Ashibka Kawai Kaito - v otevřené třídě fen/female-dog open class - V3

Giny - Janna vom Grand Toy/junior class - ve třídě mladých - V2

Neděle - 5.2.2012 - posuzovala rozhodčí RNDr. J. Ovesná:

Čiki - XI-XAO Olpemi - v otevřené třídě psů/open class dogs - V1, CAC

Ašinka - Ashibka Kawai Kaito - v otevřené třídě fen/female-dog open class - V2, res.CAC

Giny - Janna vom Grand Toy - ve třídě mladých/junior class - V1, CAJC a BOJ.


18.1.2012 Dostali jsme další dáreček od 7 leté obdivovatelky. Moc děkujeme!!!
                       * A picture from 7-year-old girl. Thanks!
 
 

21.12.2011 Dostali jsme dáreček. Jaký? To se můžete juknout do záložky - Zaujalo mne.

26.11.2011 Vloženy nové fotečky do sekcí štěňátka - Alfík v 11 měsících, Janna vom Grand Toy - její rodiče, a mnohé další. :-)

2.11.2011 Vloženy nové fotečky v záložce "Psí modeling"

27.10.2011 Vložila jsem novou záložku pro kamaráda - "Zaujalo mne".

15.10.2011  dnes jsme se zúčastnili Klubové speciální výstavy v Mladé Boleslavi a domů jsme si odvezli několik pohárů. Posuzovala - velmi pečlivě - rakouská rozhodčí paní Bernardis Karin. Výstavy se zúčastnili pouze Čiki a Giny. Ale pohár si přivezla domů i naše Ašinka - Klubový šampion. Velmi dobře se vedlo i potomkovi Ašinky - Alfíkovi.

Alf bojoval ve třídě mladých a získal V1, CAJC, BOJ.

Čiki nastoupil do otevřené třídy psů a získal V2, res.CAC. Tím splnil podmínky pro získání titulu Klubový šampion.

Giny se zúčastnila první výstavy vůbec a hned se jí dařilo úžasně. Dostala titul VN1, Nejlepší štěně v plemenu ruský toy a v závěrečné soutěži se dostala do užšího výběru - prvních pět nejlepších štěňat výstavy. 

 

z leva: Alfík, Giny, Ašinka, Čiki.

 

23.9.2011 udělali jsme několik fotek naší Giny. Podívejte se na jednu z nich. Nebylo vůbec jednoduché jí vyfotit. Giny je totiž jak dělová koule. smiley

17.9.2011 dnes jsme si přivezli nový přírůstek do naší rodiny - fenku. Říkáme jí Giny.

Bude možné jí vidět na speciální výstavě klubu v Mladé Boleslavi - 15.10.2011. wink

 

7.9.2011  kamarádka prodává nádherná štěňátka - plemeno - ruský toy. Jedná se o pět pejsků (fenky nemá) a jsou jim 2 měsíce. Jsou po vynikajících rodičích, úspěšných na výstavách. Pokud budete chtít právě toto štěňátko s báječnou povahou ať už na chov, výstavy či jen na mazlení ozvěte se mi do kontaktů a já Váš kontakt ráda předám. 

Tatínek: Favorit Stile Tsyganskiy Baron

Maminka 1: Kayrici Olpemi

Maminka 2: Damskiy Kapriz Zaznayka Zayka

 
8.8.2011 I tak malý pes jako je ruský toy se může stát záchranářem.
               Mrkněte na video sem - Čerda v akci (maminka naší Ašinky).
 
17.7. jsme se s naší Ašinkou zúčastnili NÁRODNÍ VÝSTAVY V MLADÉ BOLESLAVI. Ruské toye tentokrát posuzovala Mgr. Božena Ovesná a Ašince napsala krásný posudek a udělila následující tituly - V1, CAC, BOB a Národní vítěz.
 
21.5. a 22.5.2011 jsme byli na národní a mezinárodní výstavě v Litoměřicích.
21.5. - NVP - rozhodčí z Řecka: Beradze Iuza - Čiki: V1,CAC
                                                                                  Ašinka: V2, res. CAC
22.5. - MVP - rozhodčí z Česka: ing. Alena Košťálová - Čiki: V1, CAC
                                                                                              Ašinka: V2
 
15.5.2011 jsme se zúčastnili MVP v Praze. Plemeno ruský toy tentokráte hodnotil polský rozhodčí Olszewski Jerzi. Naši psi skončili s tímto hodnocením:
Čiki - otevřená třída - V1, CAC, CACIB, BOB
Ašinka - třída šampiónů - VD2 (ve třídě šampionů nebyl vůbec udělen titul CAC)
 
7.5.2011 dnes jsme s našimi psy navštívili Klubovou výstavu v Mladé Boleslavi. Sešli jsme se tam v hojném počtu. Posuzoval rozhodčí Josef Němec.
 
Ze všeho nejdřív náš Čiki získal pohár za Klubového junior šampiona.
 
 
Čiki v otevřené třídě: V1, CAC.
Ašinka ve třídě šampionů: V1, CAC, Klubový vítěz

Ašinka a Čiki s poháry, které získali během jediného dne.       Ašinka s pohárem Klubového vítěze.

 

Klubové výstavy se poprvé zúčastnil i Ašinky potomek   -   Alf a ve třídě štěňat získal VN1. Gratulujeme!!!

Na fotce je Alf vlevo a Ašinka vpravo                                       Alfík v kruhu

Alfík s medailií


Novinky:

24.4.2011
 • Byli jsme na MVP v Českých Budějovicích. Naši psi si opět vedli znamenitě a od rozhodčí paní Zuzany Brotánkové si přivezli do své sbírky další tituly:
 • Čiki v mezitřídě psů získal V1, CAC
 • Ašinka ve třídě fen šampionů získala V2, res. CAC

 

20.4.2011
 • Ašinka oslavila své čtvrté narozeniny.  Dostala pěknou hromadu sušeného masa. cheeky
17.3.2011
 • Čiki má dnešním dnem přiznaný titul "Klubový junioršampion".                                                                Pohár a diplom obdrží 7.5.2011 v Mladé Boleslavi, kde se zúčastní i klubové výstavy. yes
28.2.2011
 • Z nové rodiny Alfíka nám poslali nové fotky, tak se můžete mrknout, jaký z něho roste krasavec. wink
 • Jsou mu 3 měsíce.

16.2.2011
 • Níže uvedený obrázek Alfíka, malovala 6-letá dcera mé kamarádky. Určitě má talent. yes

5.2. + 6.2.2011 - jsme byli na MVP v Brně a naši psi si po oba dny vedli velice dobře.
 • dne 5.2.2011 posuzoval rozhodčí p. Otakar Vondrouš:
 •                         Ašinka získala V2, res.CAC + res.CACIB
 •                         Čiki získal V1, CAJC, Nejl. mladý a tím splnil podmínky pro titul JUNIORŠAMPION ČR a                                Klubový šampion
 • dne 6.2.2011 posuzovala rozhodčí pí Zdenka Jílková:
 •                         Ašinka získala V1, CAC
 •                         Čiki získal V1, CAJC, Nejl. mladý
1.2.2011
 • NAŠI PSI DOSTALI NA LETOŠNÍ ZIMU NOVÉ OBLEČKY. NA NOVÉ MODELY SE MŮŽETE MRKNOUT V ZÁLOŽCE - PSÍ MODELING.
22.1.2011
 • Dnes odešel Alfík do nové rodiny na sever Čech. Moc se mu tam líbí a věříme, že bude šťastný.
16.1.2011
 • Alfík byl poprvé ve svém životě venku. Jak se mu tam líbilo, posuďte sami. V sekci štěňátka jsou nová videa a ve fotogalerii nové fotky.
14.1.2011
 • Alfíkovi dorazil z ČMKU průkaz původu. K nahlédnutí je v sekci štěňátka.
10.1.2011
 • Dnes byl Alfík na 2. očkování. Pan doktor ho důkladně prohlédl, pokochal se s ním a prohlásil, že Alfík je moc pěkný kluk, všechno má v pořádku a je zdravý. Může se jen těšit do nové rodiny.
9.1.2011
 • Náš Čiki se zúčastnil Národní výstavy v Olomouci. Ruské toye tentokrát hodnotil rozhodčí ing. Jančík a náš Čiki od něj dostal nádherné hodnocení a V1, CAJC, BOB a nejlepší mladý.
8.1.2011
 • Alfík nám pěkně přibývá na váze - 1150 g. Tvoří se z něj pěkný psík, je hodně živý a temperamentní.

31.12.2010
 • Milí známí, přátelé a hlavně psíci, užijte si krásného Silvestra a po celý příští rok přejeme všem chovatelům mnoho výstavních i chovatelských úspěchů.
30.12.2010
 • Dnes Alfík vážil celých 1003 g. Už má přes kilo a v bytě lítá jako torpédová myška. No, celá mamina.
19.12.2010
 • Dnes jsme Alfíkovi spočítali řezáky a napočítali jsme 6+6. devil
15.12.2010
 • Dnes ráno Alfík dosáhnul ručičkou na váze 801 g.
 • Už je to pěkný rošťák. Neustále vymýšlí lumpárny. cheeky No, není se čemu divit. Jeho maminka byla stejná rošťanda. Zřejmě se dědí i tato vlastnost. wink Má se čile k světu.
4.12.2010
 • Odkaz na videa Alfa je na záložce štěňátka (odkazy pod fotkama rodičů)
26.11.2010
 • Pod Alfem dnes ručička na váze ukázala rovných půl kila. Je to pěkný buřtík. smiley
26.11.2010
 • v záložce Štěňátka je umístěna fotogalerie. Klik na fotogalerii je v horní části stránky na šedém proužku loga (pod nápisem "CH od Soviček". Vstup je pouze ze záložky Štěňátka. ;)
23.11.2010
 • Alf krásně roste a dnes ráno dosáhl již 404 g! Při narození vážil 150 g.
21.11.2010
 • Dnes je Alfíkovi 12 dní a už má druhý den otevřená očíčka. Zatím ještě nevidí, ale za chvilku si Vás prohlédne ... wink

             

13.11.2010
 • Čiki dnes úspěšně absolvoval bonitaci                   ....a nakonec ho "zkouška dospělosti" totálně vyčerpala

         v Mladé Boleslavi bez jediného mínusu

          
 
9.11.2010
 • v naší chovatelské stanici se Ašince narodil krásný černý kluk Alf. Další informace i fotky najdete v záložce Štěňátka.

 

Textový editor

 
 
Cesta objektu

.cke_skin_office2003{visibility:hidden;}

27.9.2010
 • protože se mne ptáte, jak byl velký Roneček a jaká to byla rasa, tak Vám to sem napíšu všem. Roneček byl přerostlý střední knírač, velikost měl mezi středním a velkým kníračem. Vložím Vám sem fotky, a tak můžete porovnat dle fotek, poměr velikosti naší Ašinky s Ronečkem. Nu, Ašinky velikost je asi jako byla velikost Ronečkovy hlavy. cheeky Velmi se spolu kamarádili. Velikost jí nijak nevadila a vždy ho bouřlivě vítala a skákala mu až na hlavu samou radostí. wink Dodnes si Aší pamatuje, jak si s ní hrával, když byl mladší. Roneček bydlel u mých rodičů.
 
18.9.2010
 • Dnes se náš Čiki zúčastnil klubové výstavy v Mladé Boleslavi ve třídě mladých a získal od rozhodčí z Polska - Dorota Zabek - V2. Pro letošek je to z výstav vše, co jsme chtěli absolvovat. Budeme se těšit na výstavní sezónu v roce 2011.
               
 
7.9.2010
 • Dnes nás opustil náš milovaný Roneček. Letos mu bylo 20 let. Vzpomínáme na tebe Roníčku s láskou, kterou jsi nám po celý svůj život dával. Ronečku, moc Ti děkujeme, že jsi tu s námi na Zemi byl a věříme, že v psím nebíčku Ti je dobře a nic Tě už netrápí. 
                    
 
29.8.2010
 • Dnes se náš Čiki zúčastnil mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi.Udělal nám velkou radost, protože se mu od pana rozhodčího Petra Řehánka povedlo získat V1, CAJC a Nejlepší mladý. Ve finále bojoval se svým tatínkem Leošem, který nakonec získal BOB. Je šikulka, a my pevně věříme, že se náš Čiki potatí. 
             
 
 
4.6.2010
 • Ašinka se zúčastnila výstavy v Senci a získala V1, CAC a BOB. Tím splnila podmínky pro titul šampion Slovenska.  
 
17.4.2010
 • Čiki byl dnes na klubové výstavě v Mladé Boleslavi a byl ohodnocen jako VN1, nejlepší dorost.
3.4.2010
 • Byli jsme na Pojizerské výstavě v Mladé Boleslavi.
 • Ašinka získala: V1, vítěz třídy, krajský vítěz a vítěz Mladé Boleslavi.
 • Čiki: měl výstavní premiéru a získal VN1
 
26.1.2010
 • v záložce Průkazy původu je nově vložen PP Čikiho - XI-XAO Olpemi.
16.1.2010
 • nově vložená stránka - Psí modeling + nová fotka v záložce - fotogalerie Čiki
8.12.2009
 • právě jsou Čikimu 3 měsíce. A jak roste? Mrkněte do fotogalerie.
23.11.2009
 • Čiki (Xi-Xao Olpemi) má ještě 3 nádherné sourozence, tak pokud máte zájem o štěně, mrkněte sem Ale jsou tam i další nová štěňátka. Tak jen mrkejte ...

20.11.2009
 • v odkazech nově vložena videotéka CHS od Soviček        
14.11.2009
 • Dnes jsme si domů přinesli nový přírůstek. :-) Psík se jmenuje XI-XAO OLPEMI. Je vytvořena nová záložka. Nyní se budou provádět úpravy těchto stránek.
8.11.2009
 • Ašinka byla na výstavě v Praze - Letňanech a získala "Výborná" bez určení pořadí a udávání titulů ve třídě.
14.10.2009
 • Tímto dnem máme schválenou chovatelskou stanici "od Soviček"
 

11.10.2009
 • SVĚTOVÁ VÝSTAVA BRATISLAVA - maminka Ašinky - ČERDA získala V1,CAC VE TŘÍDĚ ŠAMPIONŮ
 • spousta dalších našich přátel získala také krásné ocenění, všem ze srdce gratulujeme!
16.8.2009
 • Ašinka získala na výstavě v Bratislavě V1, CAC, reservé CACIB
15.8.2009
 • Ašinka získala na výstavě v Bratislavě VD1
9.7.2009
 • Ašinka už je u nás celé dva roky.
7.6.2009
 • Ašinka získala na výstavě v Nitře V1, CAC a BOB  
5.6.2009
 • Ašinka získala na výstavě v Senci V1, CAC a BOB 
20.4.2009
 • Ašinka oslavila dnes 2. narozeniny
19.3.2009
18.3.2009
 • Ašinka má udělanou přeregistraci bonitace
19.11.2008
8.11.2008
 • Ašinka se zúčastnila bonitace v Mladé Boleslavi a splnila podmínky.
29.10.2008
 • Chcete psa - Ruského toye? Tak se koukněte sem
11.10.2008
 • Ašinka byla na speciální výstavě KCHMPP a získala V2

19.9.2008
 • Ašince - přišlo ze Slovenska ocenění - Slovenský šampión krásy mladých
17.8.2008
 • AŠINKA - získala na výstavě v Bratislavě V1, CAJC a tím splnila podmínky pro titul - JUNIORŠAMPION SLOVENSKA  
 • CAGEY - V1, CAC, CACIB, BOB
 • ČERDA - V1, CAC, BOB
16.8.2008
28.7.2008
9.7.2008
 • Dnes jsem u svých páníčků přesně rok.
8.7.2008
10.6.2008
8.6.2008
 
 • Doplněna sekce - Z mého života
11.5.2008
 • Doplněna sekce - Z mého života
23.3.2008
  VESELÉ VELIKONOCE PŘEJE AŠINKA

 

4.2.2008
 • Doplněné fotky do prokliků v sekci Z mého života
3.2.2008
 •  Dopsaný deníček v sekci Z mého života.
20.1.2008
 •  Nový odkaz - když jsem byla malinkatá :-)
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

25.12.2007

18.11.2007
 • Z mého života
13.11.2007
 • Z mého života - víkend na horách a Mezinárodní výstava v Nitře
12.11.2007
1.11.2007
 •   Odkazy (Ašinka vyhrála 7. místo v soutěži www.zvireroku.cz za měsíc říjen)
23.10.2007
 •   Z mého života
16.10.2007
 •   Odkazy (odkaz na fotoalbum) a Z mého života
30.9.2007
 • fotogalerie a Z mého života
27.9.2007
 • vložena záložka - Průkaz původu
23.9.2007
 • Fotogalerie
6.9.2007
 • Z mého života
3.9.2007
 • Fotogalerie
1.9.2007
 • Z mého života